درست شنیدید!
سیستم عامل فقط 1مگابایت حجم دارد...

KolibriOS  نیازی به نصب ندارد … تنها کافی است آن را بر روی فلاپی و یا یک عدد سی دی کپی کنید و سپسسیستم را ریستارت و از روی  سی دی بوت کنید تا وارد KolibriOS شوید .

رابط گرافیکی سیستم عامل زیاد بالا نیست و آدم رو بیشتر به یاد ویندوز 3.1 مایکروسافت می‌اندازه ، اما قطعا همین گرافیک و ابزارهای موجود در سیستم عامل با حجم 2مگابایت برای هیچ‌کس قابل تصور و قبول نیست.

تصاویری از محیط سیستم عامل KolibriOS :

(screenshot #1) (screenshot #2) (screenshot #3)

بازی های مختلف و پرطرفدار ، برنامه های اتصال به اینترنت و مسنجر ، ماشین حساب – برنامه های تست سخت افزار – برنامه‌های پخش فیلم و موزیک ،  برنامه نمایش تصاویر GIF متحرک ، که ویندوز7 هم قادر به اجرای آنها نیست : )) !  برنامه های مدیریت فایل ، ویرایشگرهای متنی و ده‌ها برنامه جالب دیگر … از ابزارهای این سیستم عامل هستند .

اگر به سایت یوتیوب دسترسی دارید؛ میتونید ویدئوی زیر که بخشی از قابلیتهای KolibriOS رو نمایش میده ببینید:

شاید علاوه بر تست این سیستم عامل هیجان انگیز ، یکی از استفاده‌های خوب KolibriOS میتواند برای زمانی باشد که مثلا ویندوز رایانه‌تان به مشکل برخورد کرده و به اصطلاح بالا نمی‌آید ، با استفاده از KolibriOS میتوان به فایلهای هارد دیسک دسترسی پیدا کرد و مثلا از اطلاعاتی که در درایو ویندوز قرار دارند نسخه پشتیبان تهیه کرد و سپس اقدام به نصب ویندوز کرد.

کپی کردن فایل ها به طور عادی بر روی فلش، به هیچ وجه سیستم عامل را بوت نمی کند، چرا که فرمت مخصوص بوت، توسط خود نرم افزار باید صورت گیرد. پس به طور عادی فایل ها را کپی نکنید.(با Neroیا... رایت کنید)
برای دانلود کلیک کنید...